لب تاپ های آینده

 

D-roll Laptop

در طراحی رادیکال هائو هوآ از لپ‌تاپ، مدل تاشوی معمولی جای خود را به مدل سبک و لوله شونده‌ای داده که در آن نمایشگر OLED قابل انعطاف و کی‌بورد کمانی شکل در لوله نگه‌داری قرار می‌گیرند و نوار حمل آن دارای چند پورت USB قابل دسترسی آسان است.

 

Rolltop Laptop

این لپ‌تاپ که توسط Orkin Design طراحی شده، نقاط مشترک بسیاری با D-roll دارد زیرا هر دو هنگامی که مورد استفاده نیستند، در یک تیوب که به راحتی حمل می‌شود، لوله می‌شوند. اما برخلاف D-roll لپ‌تاپ Rolltop برای استفاده برروی میز می‌تواند به‌صورت تخت نیز قرار بگیرد.

تیوب دربردارنده منبع برق، دوربین اینترنتی، پورت‌های USB، بلندگوها و یک سیم برق قابل گسترش است. نمایشگر OLED انعطاف‌پذیر، کی‌بورد صفحه‌ای و یک قلم برای نوشتن این امکانات را تکمیل می‌کنند.

Projection PCs

محققان در حال ساخت رایانه‌های پروژکتوری هستند که قادرند نمایشگر رایانه را بتابانند و یک کی‌بورد مجازی صفحه لمسی مانند در یک سطح تخت مانند میز کار دارند.

Flexible Displays

ممکن است لپ‌تاپ، کتابخوان الکترونیکی یا رایانه لوحی به‌زودی به‌جای یک شیشه محکم که به راحتی می‌شکند، یک نمایشگر قابل انعطاف داشته باشد. دستگاه Skiff Reader که دستگاهی شبیه کیندل است برای محتوای روزنامه و مجله طراحی شده و ممکن است که نخستین مدلی از این دست باشد که عرضه می‌شود.

ورق فلزی قابل خم شدن آن به گونه‌ای ساخته شده تا همانند مدل‌های اولیه مونوکروم LG Display و شرکت‌های دیگر دوام بیاورد. هیولت پاکارد و دانشگاه دولتی آریزونا نیز در حال ساخت یک نمایشگر رنگی قابل انعطاف هستند.

 

Napkin PC

این مدل مفهومی جذاب است اما تا اندازه بسیاری غیرقابل کاربرد است و شامل مجموعه قلم‌هایی با فرکانس رادیویی موج کوتاه، یک بیس استیشن رایانه‌یی و شاید هم یک جای دستمال با دستمال‌های متعددی است که درواقع ورق‌های الکترونیکی رنگی مولتی تاچ هستند. کاربران در یک گروه کاری می‌توانند از یک دستمال تازه برای طرح هرگونه ایده جدید استفاده کنند.

Asus Waveface Light

این دستگاه سبک وزن قابل حمل به‌عنوان یک لپ‌تاپ یا رایانه لوحی کار خواهد کرد. هنگامی که به‌صورت تخت قرار داده

می‌شود به یک رایانه لوحی صفحه لمسی تبدیل می‌شود که با قلم نیز کار می‌کند. پروژه Waveface دیگر ایسوز شامل Ultra است که یک تلفن هوشمند است که به دست بسته می‌شود و Casa که یک مرکز سرگرمی و اطلاعات خانگی است.

VAIO Zoom

در این طراحی، فن‌آوری هولوگرافیک به‌کار گرفته شده است و شیشه نمایشگر درصورت خاموش شدن شفاف خواهد بود و کی‌بورد ظاهر می‌شود. این مدل مفهومی یک سیستم شارژ بی‌سیم نیز دارد.

Asus Dual-Screen Portable

نمونه اولیه دستگاه ایسوز به‌عنوان یک لپ‌تاپ با کی‌بورد مجازی یا رایانه لوحی آی‌پد شکل برای مصرف رسانه عمل می‌کند. دربرداشتن تشخیص دست خط این دستگاه دو نمایشگره را انتخاب خوبی برای برنامه‌های تجاری می‌کند.

 

iWeb 2.0

این مفهوم آینده‌گرا دو طرفه است. این دستگاه قابل حمل که از سوی یانگ یانگ چانگ طراحی شده، دارای یک کی‌بورد تاشو است که به طرفین دستگاه باز می‌شود و با توجه به کوچک بودن اندازه نمایشگر ۶٫۵ اینچی آی وب، قابل گسترش بودن آن منطقی به نظر می‌رسد. آی وب نوعی از مفهوم کی‌بورد باترفلای است که آی بی ام در دهه ۱۹۹۰ امتحان کرد.

Siafu Laptop

این لپ‌تاپ مخصوص افرادی طراحی شده که نقص بینایی دارند و برخلاف تمام لپ‌تاپ‌هایی است که تاکنون مشاهده شده‌اند. رایانه مفهومی جاناتان لوکاس، طراح این دستگاه با دوری جستن از نمایشگر متداول دارای رابط کاربری است که تصاویر صفحه نمایش را به اشکال سه‌بعدی تبدیل می‌کند. هم‌چنین به‌جای کی‌بورد مرسوم امکان تشخیص صدا دارد.

 

Compenion Laptop

این مدل جذاب و باریک که ازسوی فلیکس شومایدبرگر طراحی شده، دارای دو نمایشگر صفحه لمسی OLED است که برای قابل حمل بودن بهتر یکی از آن‌ها در زیر دیگری قرار می‌گیرد.

نمایشگر دوم می‌تواند به‌عنوان یک کی‌بورد نرم یا یک پد نوشتن دیجیتالی مورد استفاده قرار بگیرد. این لپ‌تاپ دارای داکینگ استیشن اضافی از جمله یک بخش خانگی است که امکان می‌دهد لپ‌تاپ به‌عنوان یک مرکز سرگرمی عمل کند.

Valentine

این لپ‌تاپ مفهومی که در CreativeDNAaustria طراحی شده، نمایشگر قابل انعطاف و کی‌بورد کشویی دارد که از یک پایه قرمز روشن بیرون می‌آید.

Asus Origami

این لپ‌تاپ‌های مفهومی از هنر ژاپنی ساخت اشکال با کاغذ الهام گرفته است و طراحی تاشو و قابل انعطاف آن اجازه می‌دهد هر لپ‌تاپ به شکل یک رایانه لوحی صفحه تخت نیز دربیاید. این دستگاه هم‌چنین رایانش گروهی را که برای گروه‌های کاری مفید است نیز تشویق می‌کند.

Moonlight

این مفهوم منحنی شکل بیش‌تر یک رایانه رومیزی یکپارچه محسوب می‌شود تا یک لپ‌تاپ و دارای دو نمایشگر که نمایشگر کوچک‌تر می‌تواند به شکل صفحه لمسی عمل کرده و افزونه نمایشگر اصلی یا نمایشگری برای سیستم عامل دوم باشد؛ به این دستگاه فریم حساس به نوری افزوده شده که در تاریکی روشن می‌شود تا خستگی چشم را کم‌تر کند.

 

Asus Stealth

این لپ‌تاپ که نباید آن را با لپ‌تاپ بازی جدید G73 Stealth ایسوس اشتباه گرفت، طراحی دو تکه‌ای دارد که در آن ماژول‌های کی‌بورد و نمایشگر جدا قرار دارند. این دستگاه مانند یک لپ‌تاپ استاندارد باز می‌شود و در خانه یا محل کار می‌توان برای ارگونومی بهتر قطعات آن را جدا کرد.

/ 2 نظر / 16 بازدید
نفس

سرای یه

نفس

سرای یه